جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

Table of Contents

با افزایش سن، یکی از واضح‌ترین تغییراتی که در ظاهر افراد ایجاد می‌شود، ظهور چین‌وچروک در پوست صورت به دلیل از بین رفتن چربی و خاصیت کشسانی پوست است. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی به راحتی می توان اثرات افزایش سن و پیری را تا حد زیادی کاهش داد. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با بهترین روش های جوانسازی پوست صورت آشنا کنیم.

عوامل تأثیر گذار در پیر پوستی چیست؟

برای استفاده از بهترین روش های جوانسازی پوست، قبل از هر چیز باید مشکل شناخته شود تا روش درمان درست تجویز شود. در میان عوامل متعددی که روند پیری پوست صورت را تسریع می‌کنند، عواملی مانند آفتاب، سیگار و به طور کلی آلودگی های محیط اطراف، بیشترین نقش را در سرعت بخشیدن روند پیری صورت دارند. مهم‌ترین عوامل پیر شدن پوست عبارتند از:

 1. اشعه ماورای بنفش
 2. استرس و مشکلات عصبی
 3. آب و هوای خشک و سرد
 4. بیماری های عفونی درونی
 5. عدم رطوبت کافی در پوست صورت
 6. استفاده از شوینده های نامناسب با نوع پوست
 7. استفاده از محصولات آرایشی نامناسب

از کجا بفهمیم که دچار پیر پوستی شده ایم؟

ظهور نشانه های افزایش سن در پوست صورت از هر فرد به فرد دیگر متفاوت است. به عبارت دیگر، برخی از افراد در سن 25 سالگی با نشانه های پیر پوستی مواجه می شوند، در حالی که برخی دیگر تا سن 30 سالگی با مشکل خاصی رو به رو نمی شوند. به همین دلیل بهتر است که شما با نشانه های پیری پوستی آشنایی داشته باشید تا بدانید که با عوارض آن مواجه هستید یا نه!

جوانسازی پوست

چین‌وچروک

به طور معمول بعد از 25 سالگی، اولین نشانه ای که از افزایش سن در پوست صورت ظاهر می‌شود، چین‌وچروکی است که در قسمت های مختلف، مانند لب، پیشانی، زیر چشم و ... نمایان می شوند. به‌عبارت‌دیگر بعد از این سن شما با خندیدن، اخم کردن و حتی ابرو بالا انداختن شاهد چند خط در صورتتان خواهید بود.

افتادگی پوست

یکی از عوامل اصلی که باعث شکل گیری فرم صورت می‌شود، چربی موجود در پوست صورت است. با گذشت زمان میزان این چربی در پوست کاهش یافته و باعث ایجاد افتادگی در پوست صورت می‌شود.

از بین رفت حالت کشسانی پوست

پوست صورت از دو ماده اصلی به نام کلاژن و هیالورونیک اسید تشکیل شده است. ترکیب این دو ماده باعث ایجاد حالت کشسانی در پوست صورت می‌شود. اما به مرور زمان میزان تولید این دو ماده کاهش چشمگیری یافته و پوست حالت کشسانی خود را از دست می دهد. همین مسئله باعث می‌شود که چین‌وچروک ها حالت عمیق تری پیدا کرده و رفع اثر آنها مشکل تر شود.

بروز انواع مشکلات پوستی 

زمانی که پوست از حالت سالم خود فاصله بگیرد، در مقابل عوامل بیرونی آسیب پذیری بیشتری پیدا می‌کند. به همین دلیل با قرار گرفتن در معرض آفتاب، آلودگی هوا و ... اختلالات رنگ‌دانه ای مانند لکه های پوستی در پوست ظاهر می شوند به خاطر داشته باشید که هیچ از یک از نشانه های پیر پوستی به یک باره نمایان نشده و برای هر کدام چندین سال بسته به ژنتیک شما زمان می برد، تا به طور کامل ظاهر شوند؛ بنابراین هرچه که هر یک از این موارد در سن پایین تری شناخته شوند، متدهای درمانی برای جوانسازی پوست صورت جهت جلوگیری از پیشرفت و کاهش اثر پیری تأثیر بهتری خواهند داشت.

راه حل هایی برای جوانسازی پوست

پیری پوست کدام‌یک از لایه‌های پوستی را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟

لایه بیرونی (اپیدرم)

لایه بیرونی پوست تشکیل شده از چند لایه سلول و چربی است که با افزایش سن خیلی سریع چربی ذخیره شده در خود را از دست داده و نسبت به عوامل بیرونی که در بخش قبل اشاره کردیم، حساس‌تر می‌شود. در نتیجه به دلیل ایمنی از دست رفته، مشکلاتی مانند لکه، انواع خال و ... در پوست صورت ظاهر می شوند.

لایه میانی (درم)

لایه میانی همان لایه ای است که از کلاژن و اسید هیالورونیک تشکیل شده است که با شروع پیری، تولید این مواد کاهش پیدا کرده و پوست حالت خشک و خنثی پیدا می‌کند. در صورتی که اثر افزایش سن به این لایه از پوست برسد، به دلیل کمبود آب در پوست، مویرگ های خونی کوچک پوست نیز حالت شکننده‌ای پیدا می کنند.

لایه زیرپوستی (هیپو درم)

بخش عمده ای از بافت و چربی پوست در لایه سوم قرار دارد. زمانی که اثرات پیری پوست وارد این لایه شود، ظهور چین‌وچروک های عمیق مسئله ای دور از انتظار نیست. چرا که آسیب شدیدی به پوست وارد شده که درمان و جبران آن کار ساده ای نیست!

پیری پوست کدام از لایه پوست را درگیر میکند؟

بهترین روش های جوانسازی پوست صورت

جوانسازی پوست صورت با لیزر فرکشنال CO2

در میان روش های مختلفی که برای بازسازی آسیب وارد شده به پوست صورت وجود دارد، استفاده از روش هایی که لیزر در آنها دخیل است، بهترین تأثیر را در زمینه کاهش تأثیر پیری و افزایش سن دارند. لیزر فرکشنال CO2 به عنوان یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست صورت در نظر گرفته می‌شود چرا که به خوبی می تواند روند تولید کلاژن را چه در لایه های بیرونی و چه درونی تسریع کند.

البته بسیاری از افراد به دلیل مراقبت و دوران ریکاوری بعد از انجام این کار، تصور می کنند شرایط سختی پیش رو داشته و سراغش نمی روند! چرا که در برخی موارد محلی که لیزر روی آن انجام شده است توسط پزشک پانسمان می‌شود. بعد از باز شدن پانسمان نیز باید با استفاده از کرم‌های مخصوص محل را چرب نگهداشت تا از ایجاد زخم و لکه جلوگیری شود؛ بنابراین با استفاده از این شیوه بازسازی پوست می توانید نتایج درمانی زیر را انتظار داشته باشید:

 • یکنواخت کردن لایه سطحی پوست
 • روشن کردن پوست
 • کم شدن لکه و کک و مک
 • بسته شدن منافذ پوست صورت
 • افزایش تولید کلاژن
 • بازسازی پوست و محکم شدن آن
 • برگشتن حالت کشسانی پوست صورت
 • به تأخیر انداختن روند پیری

از لیزر فرکشنال CO2 در چه موارد درمانی می توان استفاده کرد؟

 • رفع چین‌وچروک عمقی در هر بخشی از بدن مانند پوست گردن
 • افزایش حجم قسمت های مختلف بدن مانند واژن
 • از بین بردن لکه های پوستی مانند لکه های بازو
 • از بین بردن جای جوش

مزایای انجام لیزر

 • نداشتن خطر عفونت
 • از بین بردن افتادگی پوست
 • از بین بردن هر نوع ضایعه پوستی
 • بهبود کیفت پوست در طولانی مدت
 • حل مشکل پوست به صورت ریشه ای
راه حل هایی برای جوانسازی پوست

جوانسازی پوست با جدیدترین لیزر موجود در ایران

Clear + Brilliant یک درمان ملایم است که از تکنولوژی لیزر فرکشنال استفاده می‌کند تا از علائم اولیه پیر شدن پوست جلوگیری کند. سیستم لیزر سی اند بی مبتنی بر تکنولوژی پیشرفته با درمانی ساده و بسیار سریع می باشد و از اثراتی که زمان و محیط می تواند بر روی پوست داشته باشد و موجب پیری پوست شود جلوگیری می‌کند. C&B با ایجاد میلیون ها ناحیه درمان میکروسکوپی در لایه های بالای پوست، پوست آسیب دیده را با بافت سالم جایگزین می‌کند و پوست جوان تر به نظر می رسد.

معایب انجام لیزر

توجه داشته باشید در صورتی که از این شیوه درمان به درستی استفاده نشود، نه تنها مشکل شما حل نشده بلکه به آنها اضافه می‌شود. به عنوان مثال تغییر رنگ‌دانه ها، ایجاد التهاب و حساسیت؛ بنابراین برای انجام این کار حتماً به یک پزشک متخصص پوست خوب در یک مرکز معتبر مراجعه نمایید.

بازسازی پوست صورت با استفاده از میکرونیدلینگ

در این شیوه درمان، هدف بهبود مشکلات لایه دومی پوست است. به عبارت دیگر در جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ هدف افزایش تولید کلاژن در لایه دومی پوست است. به همین دلیل با استفاده از یک دستگاه خاص که از سوزن های کوچک تشکیل شده است، برای تحریک پوست جهت تولید کلاژن استفاده می‌شود.

لیفت و محکم سازی پوست صورت با استفاده از دستگاه ترماژ بلوتاچ

دستگاه آمریکایی ترماژ سی پی تی بلوتاچ قوی ترین (دستگاه ) رادیو فرکانسی جهان است این دستگاه با داشتن جدیدترین تکنولوژی روز دنیا برای خنک کردن سطح پوست لیفتینگ چشم را بدون هیچ عارضه ای و حتی در یک جلسه فراهم کرده است. این دستگاه جایگزین بسیار خوبی برای جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می باشد. ترماژ سی‌پی‌تی، از جمله موفق ترین تکنولوژی‌های مورداستفاده برای رفع چین‌وچروک و افتادگی پلک‌ها بدون جراحی است. نتیجه سریع و قابل مشاهده، امتیاز بسیار مهم این تکنولوژی سرپایی می باشد.

تزریق ژل یا پر کننده‌ها برای جوانسازی پوست صورت

تزریق ژل یا پر کننده یکی از روش های ساده و تقریباً ارزان قیمت است که در ایران به عنوان یکی بهترین روش های جوانسازی پوست صورت شناخته می‌شود. در ساختار ژلی که برای تزریق به پوست استفاده می‌شود، از موادی مانند کلاژن، اسید هیالورونیک و مواد دیگری مانند پلی متیل متاکریلات استفاده می‌شود.

از تزریق ژل یا پر کننده‌ها در چه مواردی می توان استفاده کرد؟

از بین بردن خطوط صورت در قسمت های مختلف مانند بین ابروها، پیشانی، لب، دور چشم و...

 • افزایش حجم لب و گونه
 • از بین بردن جای جوش و آکنه
 • از بین بردن جای زخم و سوختگی
 • ایجاد زاویه فک

جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

بر خلاف سایر روش های گفته شده در این روش هدف بازسازی و افزایش تولید کلاژن نیست. در این روش با استفاده از تزریق ماده ای که به عنوان سم شناخته می‌شود، بخشی از عصب های پوست صورت به طور موقتی فلج شده و میزان چین‌وچروک های صورت کاهش می یابد. شاید یکی از مواردی که باعث شده است این شیوه درمان به عنوان یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست صورت در نظر گرفته شود، عدم نیاز به سپری کردن دوره ریکاوری بعد از انجامش است.

از تزریق بوتاکس در چه مواردی می توان استفاده کرد؟

 • اصلاح خطوط گردن
 • کاهش اثر چین‌وچروک پوست صورت
 • درمان عرق کردن بیش از حد

استفاده از لایه بردارهای شیمایی برای جوانسازی پوست

در این روش از یک سری مواد شیمیایی که معمولاً از مواد اسیدی مانند گلیکولیک اسید و یا تری کلرواسیتیک اسید تشکیل شده اند، برای از بین بردن لایه بیرونی پوست استفاده می‌شود. البته بسته به اینکه میزان آسیب وارد شده به پوست چقدر است، میزان تأثیر مواد در لایه های مختلف پوستی متفاوت است.

لایه برداری پوست با استفاده از میکرودرمابراسیون

رویکرد اصلی این شیوه از درمان نیز از بین بردن لایه بیرونی مرده پوست و به نوعی لایه برداری است. در این متد درمانی، از هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده و به جای آن از یک ماده ای به نام کریستال هیدروکسید آلومینیوم به عنوان سمباده استفاده می‌شود.

استفاده از لایه بردار ها

استفاده از کرم‌های آرایشی بهداشتی برای جوانسازی پوست

اگر در ابتدای سیکل افزایش سن و تأثیر پیری در ظاهر پوست صورت خود هستید، می توانید از کرم‌های آرایشی بهداشتی جهت کاهش سرعت پیر پوستی استفاده کنید. اما برای استفاده از این کرم‌ها باید به موارد زیادی توجه کنید تا انتخاب درستی داشته باشید. به عنوان مثال، مواد تشکیل‌دهنده کرم، نظر سایر افراد در مورد تأثیر آن، اعتبار برند و... .

مهم‌ترین موردی که هنگام خرید کرم‌های آرایشی بهداشتی باید مد نظر داشته باشید این است که سطح مواد مورد نیاز برای جوانسازی پوست صورت در آن چقدر است. به عنوان مثال موادی همچون بتا هیدروکسی اسیدها، رتینول، ویتامین سی، کو آنزیم، اسید هیالورونیک، نیاسینامید، پپتیدها، عصاره دانه انگور و ... .

بهترین روش های سنتی جهت جوانسازی پوست صورت

فراموش نکنید که پیشگیری بهتر است درمان است؛ بنابراین اگر نمی خواهید زود تر از موعد به بهترین روش های جوانسازی پوست صورت که معرفی شد نیاز پیدا کنید، می توانید از روش های زیر در طول زمان و همیشه جهت حفظ سلامت پوست استفاده کنید:

شستشوی هر روز صورت

در بهترین حالت شما باید روزانه دو بار صورت خود را با مواد شوینده مناسب با نوع پوستتان، صورتتان را بشویید و آلودگی های محیطی را از سطح آن پاک کنید. البته به خاطر داشته باشید که اگر ماده شوینده درست انتخاب نشده باشد و یا بیش از اندازه این کار تکرار شود، چربی پوست شما از بین رفته و مشکلاتتان دو چندان می‌شود.

استفاده از تونر برای تنظیم PH پوست

حتی اگر از بهترین ماده شوینده هم استفاده کنید، بعد از هر بار شستشو PH پوست شما تغییر می‌کند. در نتیجه بهتر است که با استفاده از یک تونر مناسب، میزان PH پوست را تنظیم کرده تا از ایجاد چربی بیش از اندازه و خشکی بیش از حد جلوگیری کنید.

استفاده از مرطوب کننده پوست

یکی از مواردی که باعث ایجاد چین‌وچروک در پوست صورت می‌شود، عدم وجود آب کافی در لایه‌های مختلف پوست است. پس سعی کنید با استفاده از یک مرطوب کننده و آبرسان، رطوبت لازم را در اختیار پوستتان قرار دهید.

عدم استفاده از سیگار

دود سیگار یکی از مواردی است که سرشار از رادیکال آزاد بوده که باعث از بین رفتن آنزیم های موجود در پوست می‌شود. پس اگر می خواهید خواص ایمنی پوستتان حفظ شود، بهتر است که دست از سیگار کشیدن بردارید.

مصرف آب به اندازه کافی

علاوه بر آبرسان باید و حتماً روزانه حداقل 8 لیوان آب مصرف کنید تا حجم آب مورد نیاز را در اختیار پوستتان قرار دهید.

استفاده از ماسک های طبیعی

در طبیعت مواد مختلفی وجود دارند که از آنها می توانید به عنوان آنتی اکسیدان و از بین بردن مواد آلوده پوستی استفاده کنید. به عنوان مثال عسل و چایی سبز! هر دو به دلیل آنکه سرشار از ویتامین های مختلف و آنتی اکسیدان هستند، می توانند میکروب های سطحی پوست را از بین برده و در نتیجه لکه های پوستی را از بین ببرند.

ماساژ صورت

بعد از اینکه تمام مراحل پاکسازی پوست صورتتان را به اتمام رساندید، می توانید با استفاده از یک روغن، مانند روغن جوجابا و یا هسته زرد آلو، پوست صورتتان را حداقل به مدت 2 دقیقه ماساژ دهید. البته استفاده از روغن برای افرادی که پوست چربی دارند توصیه نمی شود چرا که باعث ایجاد جوش در پوستشان می‌شود.

فیشیال

فیشال یک روش درمانی رایج و محبوب برای داشتن پوستی سالم و درخشان است. این روش درمانی در چند مرحله به مدت 1 ساعت انجام میشود. به عبارت دیگر، از زمانی که واردکلینیک زیبایی پوست و مو شده و تا زمانی که از آن خارج می‌شوید، تنها به 1 ساعت زمان نیاز خواهد بود تا به پوستی درخشان و البته جوان‌تر برسید.

روش های شگفت انگیز خانگی برای جوانسازی پوست

استفاده از ژل شگفت انگیز آلوئه‌ورا

ژل آلوئه‌ورا یکی از محصولاتی است که در بیشتر کرم‌ها و مرطوب‌کننده‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یک محصول شگفت‌انگیز برای جوان‌سازی پوست شناخته می‌شود. برای بهره‌مند شدن از خاصیت آلوئه‌ورا کافیست عصاره یا ژل آن را هفته‌ای چند بار به پوست خود بمالید. ژل آلوئه‌ورا را برای مدت چند ماه و هفته‌ای سه بار روی صورت خود بمالید. اجازه دهید تا ماسک آلوئه‌ورا به مدت 10 دقیقه بر روی پوست شما بماند و سپس با آب گرم بشویید. این روش یکی از بهترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت می‌باشد.

عصاره گوجه‌فرنگی برای جوانسازی پوست

برای استفاده از گوجه‌فرنگی به عنوان ماسک باید کمی دقت کرد. چرا که استفاده نادرست از این محصول بی‌نظیر می‌تواند پوست را دچار سوزش یا التهاب کند. از این رو، بهتر است بجای استفاده از خود گوجه‌فرنگی از عصاره آن استفاده کنید. عصاره گوجه‌فرنگی را هفته‌ای دو بار برای مدت 15 دقیقه روی پوست خود بگذارید. این کار را برای مدتی انجام دهید تا نتایج لازم را بگیرید.

روغن نارگیل برطرف کننده خشکی پوست

روغن نارگیل یکی از بهترین محصولات برای شادابی و طراوت پوست است. استفاده از روغن نارگیل روشی مؤثر برای رفع خشکی پوست و آبرسانی به منافذ آن است. استفاده از این روغن در کنار مرطوب‌کننده‌ها روشی جادویی برای جوان‌سازی پوست است.

نحوه استفاده

 • چند پره از نارگیل را توسط بخار گرم کنید.
 • روغنی که از آن به دست آمد را به دستان خود آغشته کنید و به صورت بمالید.
 • اکنون با انگشتان خود به شکل دورانی پوس خود را با روغن ماساژ دهید.

روغن نارگیل یکی از بهترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت بوده که بسیاری از آن تأثیر مثبت گرفته‌اند. این کار را به مدت 20 دقیقه در روز انجام دهید و سپس پوست خود را بشویید.

ماسک صورت جوش شیرین با عسل و دارچین

دارچین یک تمیز کننده بسیار عالی است که خاصیت ضد التهابی دارد و آکنه‌ها و لکه‌های صورت را از بین می‌برد. عسل خاصیت نرمی و آنتی اکسیدان دارد و آلودگی‌ها و مواد شیمیایی را که پس از یک روز شلوغ در شهر وارد پوست شما شده‌اند، از بین می‌برد. جوش شیرین نیز خاصیت لایه‌برداری دارد و منافذ پوست شما را باز می‌کند. این ترکیب جزو جادویی‌ترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت می‌باشد.

نحوه استفاده

 • مواد را باهم مخلوط کنید تا خمیر شوند
 • ماسک را روی صورت خود بمالید و ۱۵ دقیقه صبر کنید
 • سپس صورت خود را با آب سرد بشویید

ماسک صورت جوش شیرین با ماست

هنگامی که آکنه‌ها خفیف باشند ماسک صورت می‌تواند کمک کننده ی خوبی باشد. مخلوط جوش شیرین و ماست می‌تواند اثربخشی جوش شیرین را افزایش دهد.

نحوه استفاده

 • مواد را باهم مخلوط کنید تا خمیر شوند.
 • ماسک را به مدت ۱۰ دقیقه روی صورت خود نگه دارید.
 • سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.

سایر روش های خانگی جوانسازی پوست صورت

پوست خشک نسبت به تمام پوست‌ها مسئله‌سازتر است، زیرا نیاز به مرطوب شدن منظم و مداوم دارد. برای این کار، مرطوب کننده‌ها به دلیل داشتن چربی کافی بهترین گزینه هستند. همچنین بهتر است حدالمقدور از صابون استفاده نشود و تنها از آب برای مرطوب کردن پوست بهره برد.

پوست خشک نیاز به توجه بیشتری در زمستان دارد، زیرا سرما منجر به خشکی پوست می‌شود. ازاین‌رو، استفاده مداوم از مرطوب کننده‌ها هزینة زیادی را در بر خواهد داشت، اما شما با یک سری روش‌های خانگی می‌توانید این کار را با هزینه‌ای بسیار کمتر انجام دهید.

بعد از حمام از پوست خود مراقبت کنید

افرادی که پوستی خشک دارند نباید صورت خود را با حوله خشک کنند، بلکه باید اجازه دهند به‌صورت طبیعی خشک شود تا نرم باقی بماند. این امر عارضه خارش پوست را کاهش می‌دهد. پس از اتمام حمام پوست خود را با کمک لوسیون مرطوب کنید، این کار باعث می‌شود تا رطوبت طبیعی پوست حفظ شود. مراقبت از پوست پس از حمام جزو روش‌های خانگی جوانسازی پوست صورت بوده و بساری از متخصصان آن را توصیه می‌کنند.

انتخاب یک مرطوب کننده مناسب

لوسیون مرطوب کننده‌ای را انتخاب کنید که از ترکیبات ملایم تشکیل شده و دارای خاصیت سیلیسیم باشد و بتواند رطوبت پوست را حفظ کند. ژل پوست، اسید هیالورونیک و روغن‌های معدنی از جمله مرطوب کننده‌های پوست هستند.

مراقبت‌های پوستی

برای مراقبت از پوست خود و شاداب نگه داشتن آن بهتر است از محصولات ضد پیری استفاده نکنید، اما اگر از آن‌ها استفاده می‌کنید محصولاتی را انتخاب کنید که عاری از رتینوئید یا AHA باشند تا پوست‌های خشک را تحریک نکند. برای داشتن پوستی سالم و درخشان، از غذاهای سالم و مکمل‌های روغن ماهی مانند کپسول روغن کبد استفاده کنید. در کنار روش های خانگی جوانسازی پوست صورت در فصل زمستان با استفاده از مرطوب کننده‌هایی که مخصوص پوست‌های خشک هستند، از دست‌ها و پاهای خود مراقبت بیشتری کنید. همچنین، لب‌ها در طول زمستان در معرض خشکی قرار دارند به همین خاطر استفاده از یک چرب کننده یا مرطوب کننده ی خوب توصیه می‌شود تا پوست لب تغذیه شود.

مراقبت های پوستی و جلوگیری از پیری پوست

نتیجه‌گیری

در این مطلب شما را با انواع روش های جوانسازی پوست صورت آشنا کردیم. پوست صورت جزو اعضای حساس بدن بوده و باید مدام از آن محافظت شود؛ در غیر این صورت دچار آسیب‌های جدی می‌شود. معمولاً، برخی از افراد به ویژه بانوان پس از اینکه وارد سنین 30 سالگی می‌شوند دچار افسردگی می‌شوند. چرا که معتقدند دیگر جوانی خود را از دست داده و پوست آن‌ها طراوت سنین 20 سالگی خود را ندارد. اما، این یک تصور غلط است و با کمی مراقبت می‌توان پوست را جوان نگه داشت. البته ذکر این نکته هم لازم است که روش‌های خانگی برای حفظ طراوت و شادابی پوست هستند و اگر نیاز به کارهای اساسی‌تر برای جوانسازی یا درمان پوست باشد، بهتر است از روش‌های کلینیکی مدرن استفاده کنید.

نظرتان را بنویسید
یخ درمانی صورت

یخ درمانی صورت

طبق گفته متخصصان زیبایی، استفاده از یخ میتواند تاثیر بسزایی در شفافیت و سلامت پوست داشته باشد.

بهترین روش برای اصلاح صورت

بهترین روش برای اصلاح صورت

در میان روش های اصلاح و شیو صورت، روش هایی هستند که میتوانند آسیب کمتری به پوست شما زده و در برخی موارد حتی برای پوست شما مفید نیز باشند.

کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب

کرم ضدآفتاب ازجمله موارد ضروری است که حتما باید در سبد خرید شما قرار گیرد.

نکات مهم آماده سازی پوست قبل از آرایش را بدانید

نکات مهم آماده سازی پوست قبل از آرایش را بدانید

آماده سازی پوست قبل از آرایش نکات خاصی وجود دارد که شما باید برای آماده سازی پوست قبل از آرایش به این نکات توجه نمایید؛ چراکه آرایش زمانی می‌تواند یک‌دست برروی پوست خود را نشان دهد که پوست شما زیر سازی مناسبی داشته باشد و یک زیرسازی مناسب صددرصد باید طبق اصول و روش‌های خاصی انجام پذیرد. به همین دلیل توصیه ما به شما عزیزان این است که مراحل خاصی را برای آماده سازی پوست خود قبل از انجام آرا

نکات مراقبت از پوست

نکات مراقبت از پوست

مراقبت از پوست همه خانم ها به داشتن پوستی مانند حریر علاقه دارند لازم به ذکر است که همه خانم ها راه دست آن را بلد نیستند. داشتن پوستی نرم و لطیف بسیار جذابه و یک حس اعتماد به نفس به هر شخص می دهد و مهم تر از آن مراقبت از پوست است همه افراد این موضوع را دوست دارند و میخواهید راه این موضوع را بلد باشند