رویاشو>وبلاگ>نکات مراقبت از پوست>خدمات ابرو و تاثیر آن بر زیبایی صورت
خدمات ابرو و تاثیر آن بر زیبایی صورت

خدمات ابرو و تاثیر آن بر زیبایی صورت

۵ نکته در رابطه خدمات ابرو، که قبل از انجام آنها باید بدانید!

از آنجایی که ابرو در چهره ی افراد، قابی زیبا ایجاد می‌ کند و در زیبایی همه ی افراد از جمله آقایان و بانوان تاثیر زیادی دارد، خدمات آن را می توان جز خدمات لازم و پر طرفدار دانست. خدمات ابرو، امروزه در کلینیک ها و سالن های زیبایی، از پرطرفدار ترین لاین ها می باشد که علاوه بر مشتریان زیاد، تکنیک های منحصر به فرد مختلفی را دارد که شما می توانید به نسبت ابروی مورد نظر و ابروی طبیعی خودتان این خدمات را انتخاب کنید.

انواع خدمات ابرو

انواع خدمات ابرو، امروزه بسیار متنوع هستند، به همین خاطر ما در رویاشو پیشنهاد می‌ کنیم قبل از انجام خدمات ابرو با انواع آنها اشنا شوید و بهترین نوع خدمات را با توجه به آستانه درد، نتیجه نهایی و ... انتخاب کنید. در این مقاله به معرفی روش ها و انواع این خدمات می‌پردازیم.

اینکه زیبایی بیشتر ابرو ها می تواند سبب دل نشین تر شدن چهره ی افراد شود، کاملا مشخص است اما تغییر ابرو تنها ملاک مد نظر نیست، بلکه مهم انجام خدمات صحیح و با توجه به فرم صورت، فارغ از مد و سلیقه ی جامعه می باشد، پس باید در انتخاب خدمات و نوع آنها دقت کنید.

از انواع خدمات ابرو که جنبه ی زیبایی دارند می توان به فیبروز ابرو، میکروبلیدینگ ابرو، نانوبلیدینگ، میکروپیگمیتنشن و کاشت ابرو اشاره کرد که هر کدام مزایا و حسن انتخاب خاص خود را دارند.

خدمات میکروبلیدینگ

از تکنیک های تخصصی و پرطرفدار در برجسته و پر کردن ابرو ها به صورت طبیعی می توان به میکرو ابرو اشاره کرد؛ این تکنیک با ایجاد هاشور های طبیعی و باتوجه به خواب مو سبب پر کردن ابرو و همچنین زیبایی بیشتر قاب آن می شود.

میکروبلیدینگ ابرو بیشتر به افرادی که ابروهایی نامتقارن و یا ابروهایی کم پشت دارند، توصیه میشود. همچنین افرادی که به واسطه ی شغل و با علاقه ی شخصی خود هر روزه تایم زیادی را صرف میکاپ ابرو می کنند، با انجام این خدمات لازم نیست دیگر هر روزه محصولاتی مانند صابون لیف ابرو، مداد ابرو و ... را برای آرایش ابرو های خود استفاده کنند.

لازم به ذکر است که، این تکنیک نیاز به ترمیم داشته و تایم ترمیم آن باتوجه به رنگ انتخابی شما مشخص خواهد شد.

از آنجایی که میکروبلیدینگ به نوعی یک آرایش دائمی محسوب می شود، مهم است که خدمات آن نزد فردی انجام شود که به خوبی با انواع فرم مناسب طبق صورت شما و فرم چشمان شما آشنایی داشته باشد؛ از طرفی اگر می خواهید که بعد از مدتی ابروهای قرمز رنگی نداشته باشید، بهتر است این خدمات را در سالنی انجام دهید که از کیفیت مواد و کیفیت رنگ ابرو ها اطمینان کامل دارید، چرا که اگر در خدمات ابرو از رنگ های تقلبی استفاده شود، با گذشت چند ماه از انجام خدمات میکروبلیدینگ، هاشور ابرو های شما رنگی قرمز به خود می‌ گیرد که چهره ای مصنوعی را در نهایت به شما می دهد.

میکروبلیدینگ ابرو و تاثیر آن بر زیبایی صورت

چه افرادی باید برای میکروبلیدینگ اقدام کنند؟

اگر می خواهید بدانید که آیا انجام این خدمات برای شما مناسب است، باید از یک مشاور و متخصص در خدمات ابرو کمک بگیرید، اما در کل این خدمات شامل افراد زیر می تواند باشد:

 • افرادی که به دلیل اصلاح ابرو با ابزار نامناسبی مانند موچین، ابرو های کم پشتی را دارند و رشد ابرو هایشان متوقف شده است.
 • کسانی که دارای ابرو های نامتقارنی هستند و می خواهند در ابرو هایشان تناسب ظاهری را ایجاد کنند.
 • کسانی که به واسطه ی شیمی درمانی یا بیماری هایی مانند آلوپسی، موهای ابرو ی خود را از دست داده اند.
 • افرادی که تایم زیادی را برای آرایش ابرو های خود صرف می کنند و دوست دارند ابروهایی پرپشت و کادری داشته باشند.

چه کسانی باید از انجام خدمات میکروبلیدینگ خودداری کنند؟

در قسمت بالا از این مقاله، به افرادی پرداختیم که می توانند این خدمات را انجام دهند، اما از طرفی دیگر منع خدمات میکروبلیدینگ نیز برای افراد مختلفی نیز وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

 • بانوانی که در دوران بارداری و شیردهی خود هستند، نباید هیچگونه خدماتی اعمم از میکروبلیدینگ و یا تاتو ابرو استفاده کنند.
 • افرادی که در پروسه پرتو درمانی و شیمی درمانی هستند، نباید برای انجام این خدمات اقدام کنند و این خدمات را برای قبل شیمی درمانی و یا بعد پروسه درمانی موکول کنند، دقت کنید که مشاوره ی پزشکتان در رابطه با خدمات زیبایی شما از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • کسانی که از دارو های مختلفی مانند رقیق کننده ی خون و این موارد دارو ها استفاده می کنند، چرا که در هنگام انجام خدمات میکروبلیدینگ پوست شما ممکن است دچار جراحت سطحی شود و در میان گذاشتن دارو هایی که مصرف می‌ کنید با ابروکار و یا پزشک می تواند جهت راهنمایی شما در این امر مفید واقع شود.

فیبروز ابرو

از دیگر روش ها و تکنیک هایی که می توانید جهت پرپشت کردن و زیباتر کردن ابرو های خود به روش طبیعی انجام دهید، می توان به فیبروز ابرو اشاره کرد، در این نوع از خدمات ابرو، هاشور هایی بسیار ظریف مطابق با رنگ ابروهایتان در کادر ابروها کشیده می شود.

این هاشور ها توسط سوزن هایی ظریف که دارای رنگ دانه ی مطابق با ابرو های شما است، روی ابرو ها و در میان آنها انجام‌ می شود، این سوزن ها با تزریق رنگ دانه به عمق سطحی پوست شما، سبب کشیدن هاشور های ظریفی در ابرو هایتان می شود؛ پیگمیشن و رنگدانه های این تکنیک بسیار طبیعی است و در نهایت اگر خوب انجام شود، هیچکس متوجه خدماتی که شما برای ابرو های خود انجام داده اید، نخواهد شد.

دقت کنید که تکنیک فیبروز ابرو همانند خدمات میکروبلیدنیگ نیازمند ترمیم می باشد و تایم ترمیم فیبروز ابرو شما بستگی به نظر ابروکار شما دارد. تکنیک فیبروز نیز مانند تکنیک میکروبلیدینگ مناسب افرادی است که طرفدار یک ابروی طبیعی با اصلاح دخترانه هستند، از طرفی از مزایای این خدمات ابرو می‌توان به درد کمتر آن به نسبت روش میکروبلیدینگ اشاره کرد.

فیبروز ابرو

فیبروز ابرو برای چه کسانی انتخاب مناسبی است؟

بسیاری از افرادی که میخواهند تغییری در صورت خود ایجاد کنند و به دنبال خدمات ابرو میروند، در انتخاب میان فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ دچار تردید میشوند؛ در این بخش با فیبروز ابرو بیشتر آشنا میشویم و میتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که آیا فیبروز ابرو مناسب فرم صورت شما هست یا خیر.

 • افرادی که ابرو های آنها دچار نامتقارنی بیش از حد می باشد.
 • کسانی که به واسطه ی زخم و یا شکستگی ابرو، قسمتی از ابرو هایشان رشد نمی‌ کند و دارای زخم می باشد.
 • افرادی که به صورت طبیعی دارای ابرو های بور و یا کم‌ پشتی هستند.
 • کسانی که می خواهند تتوی قدیمی ابروی خود را کاور کنند، دقت داشته باشید که در این مورد گاهی نیاز است که تتوی قبلی ابروی شما به طور کلی ریمو شود.
 • افرادی که دارای شکستگی تاج ابرو هستند و موهای تاج ابرو هایشان به شکل طبیعی رشد نمی کند.

میکروپیگمیتنشن ابرو

تکنیک میکروپیگمیتنشن، از تکنیک های آرایش دائم صورت است که بعد از به روی کار آمدن روش ها جدیدی مانند فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو، طیف افراد کمی برای انجام آن اقدام کردند.

در این روش از دستگاهی دیجیتالی برای ایجاد پیگمنت در لا به لای ابرو استفاده می‌ کنند، این دستگاه با ایجاد بافت در ابرو و انتقال پیگمنت ها در لایه های زیرین و بالایی پوست سبب ایجاد هاشور هایی با رنگ دلخواه شما می شوند.

میکروپیگمیتنش ابرو به نوعی یک روش تتو است که مانند دو روش فیبروز و میکروبلیدینگ با هاشور های خطی بر روی ابرو انجام می شود، اما تایم ترمیم کوتاه تر و همچنان نتیجه ی غیر طبیعی تری را به نسبت دو خدمات دیگر دارد؛ البته ناگفته نماند که شکل هاشور ها بیشتر به هنر پیگمنتر ابرو بستگی دارد اما در کل رنگدانه های این نوع روش زود تر از دو روش بالا نیاز به ترمیم و تمدید دارد؛ اما به نسبت تتو از دوام بالاتری برخوردار است.

تفاوت میکروپیگمیتنشن با تتو ابرو

هاشور ابرو یک تکنیک است که توسط دستگاه های تاتو قدیمی نیز قابل اجرا است ولی با دستگاه های جدید میکروپیگمنتیشن به صورت زیباتر و طبیعی تر انجام می شود و در اکثر موارد زمانی که میکروپیگمنتیشن به اصطلاح جا می افتد تشخیص مرز بین پیگمنت ها و ابروی خود شخص به سختی صورت می گیرد.

میکروپیگمنتیشن از خانواده تاتو است ولی با تاتوهای سنتی تفاوت هایی دارد از جمله اینکه میکروپیگمنتیشن توسط دستگاه ها و رنگ های استاندارد انجام می شود در نتیجه ایمنی و بهداشت این کار بالا است و این دستگاه ها دارای کاتریج های یکبار مصرف است و تفاوت دیگر در ته رنگ هایی است که تاتو قدیمی ایجاد می کند و رنگ های مورد استفاده در پیگمنتیش حداقل تغییر رنگ را دارند و چون عمق کاشت میکروپیگمنتیشن از تاتو های سنتی کمتر است عوض کردن مدل، رنگ و شکل بر روی آن راحت تر است.

کاشت ابرو

کاشت ابرو روشی طبیعی است که حالتی دائمی دارد و برخلاف دو خدمات دیگر معرفی شده، نیازی به ترمیم ندارد. در این روش، قسمتی از موهای سر شما توسط جراحی برداشته می شود و از موهای آن قسمت در کاشت ابروهایتان استفاده می شود؛ فولیکول های موی سر شما به قسمت ابروهایتان منتقل شده و ابرو های شما کاملا شبیه به موهایتان رشد خواهند کرد. به این معنی که اگر موهای بوری دارید، ابرو های شما به شکل بور رشد می‌ کنند و همچنین حالت موهای شما در ابروهایتان حفظ می شود.

این تکنیک دوره ی نقاهت خاص خود را دارد، برای مثال ابرو های شما بعد از شش ماه حالت دائمی خود را می گیرند و ریزش آنها به طور کامل قطع می شود و به طور معمول پس از ۶ ماه می توانید جهت رنگ کردن ابرو و یا اصلاح آن اقدام کنید؛ افرادی که به هر دلیلی فرم ابروهای خود را دوست ندارند و یا دارای ابروهای کم پشتی هستند می تواند برای این نوع خدمات اقدام کنند. این تکنیک علاوه بر بانوان برای آقایانی که دارای ابروهای کم‌ پشتی هستند نیز مناسب است.

البته توجه داشته باشید که، روش کاشت ابرو به چندین روش متفاوت بسته به نوع تکنسین ابروی انتخابی شما قابلیت انجام دارد.

چه افرادی می تواند برای کاشت ابرو اقدام کنند؟

اگر جز افرادی هستید که به واسطه ی حادثه تصادف و یا سوختگی، ابرو های خود را از دست دادید، ابرو هایتان حالت کم پشت دارد، به صورت طبیعی تاج ابروهایتان شکسته است و یا بدلیل درمان و یا دارو های خاص ابروهایتان ریزش پیدا کرده است، می توانید از این خدمات استفاده کنید.

لیفت طبیعی ابرو

تاثیر ابرو در زیبایی صورت

زیبا ساختن ابروان می تواند تغییر شگفت انگیزی در ظاهر شما ایجاد کند. منظور فقط تغییر سبک ظاهر نیست، بلکه حالت چهره شماست. ابروانی که شکل زیبایی دارند مانند قابی برای چشمان شما هستند، درست مانند موهای آرایش کرده که قاب چهره است و قاب عکس که زیباساز یک نقاشی زیبا می تواند باشد. اغراق نیست اگر بگوییم که شکل ابرو می تواند به ظاهر شما جلوه دهد و یا جلوه آن را از بین ببرد. خدمات ابرو خوب اصلاح شده می تواند صورت را فوق العاده جذاب کند و اگر ابروها به درستی تمیز نشوند به راحتی جذابیت و زیبایی از دست می رود. ابروی خوش ترکیب چشم ها را درشت تر و گونه ها را برجسته تر نشان می دهد و به فرد وقار و جلوه ای خاص می بخشد.

درباره ی خدمات ابرو به یاد داشته باشید که، طبیعی بودن همیشه بهتر است. هرگز ابروهایتان را بیش از حد برندارید. وقتی شکل اولیه را به ابرویتان دادید، نگه داشتن این شکل آسان است.

اگر تا کنون ابرویتان را برنداشته اید، بگذارید اولین بار یک شخص متخصص این کار را برای شما انجام دهد و ابرویتان را شکل بدهد و همچنین این را به یاد داشته باشید که همیشه در جهت رشد مو ابروانتان را بردارید، این مسئله درد ناشی از کنده شدن مو را کم می کند.

بند ابرو

بند انداختن روشی باستانی برای موزدایی است که در شرق ریشه دارد. این روش اخیراً در کشور های غربی هم محبوب شده این روش در کشور های عربی بسیار رایج است و در چین، ایران و هند نیز شناخته شده است. در میان ایرانیان بند انداختن کل صورت رایج تر است.

لیفت ابرو یکی دیگر از روش های زیباسازی ابرو ها است که نظم بیشتری به ابروهای شما میدهد؛ البته لیفت ابرو بیشتر در میان افرادی که ابرو های طبیعی و پر پشت دارند رایج است.

در این مقاله از رویاشو در رابطه با انواع خدمات ابرو، مزایای انتخابی آنها و افراد مناسب برای انجام این خدمات، صحبت کردیم. از آنجایی که این نوع خدمات به نوعی خدمات دائمی محسوب می شوند، پیشنهاد میشود برای دریافت خدمات ابرو به سالن های زیبایی معتبر و بروز مراجه کنید تا خدمات زیبایی را زیر نظر متخصص معتبر و باتجربه تجربه کنید.

چند ماه پس از کاشت ابرو، می توان آن را اصلاح کرد؟
بسته به نظر تکنسین ابرو، از ۴ الی ۶ ماه پس از دوران نقاهت و ریزش، تایم مناسبی جهت اصلاح کردن ابروی کاشت شده می باشد.
ریمو میکروبلیدینگ ابرو به چند جلسه لیزر نیاز دارد؟
ریمو تاتو ابرو یا میکروبلیدینگ ابرو با توجه به زمان گذشته از انجام خدمات، رنگ و نوع پوست، به طور معمول به ۲ الی ۸ جلسه بستگی دارد که تایم معقول فاصله بین جلسات بین ۴۰ الی ۴۵ روز می باشد.
ماندگاری فیبروز و میکروبلیدینگ به چه عواملی بستگی دارد؟
معیار ماندگاری نوع خدمات ابرو علاوه بر هنر و مواد ابرو کار به جنس پ ست، نوع رنگ و درصد پیگمنت و همچنین عمق هاشور بستگی دارد.

زری

۱۴۰۲/۱۰/۱۰

من تا حال اسم یکروپیگمیتنشن ابرو به گوشم نخورده بود چقدر جالللبهه

نظرتان را بنویسید
یخ درمانی صورت

یخ درمانی صورت

طبق گفته متخصصان زیبایی، استفاده از یخ میتواند تاثیر بسزایی در شفافیت و سلامت پوست داشته باشد.

بهترین روش برای اصلاح صورت

بهترین روش برای اصلاح صورت

در میان روش های اصلاح و شیو صورت، روش هایی هستند که میتوانند آسیب کمتری به پوست شما زده و در برخی موارد حتی برای پوست شما مفید نیز باشند.

کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب

کرم ضدآفتاب ازجمله موارد ضروری است که حتما باید در سبد خرید شما قرار گیرد.

نکات مهم آماده سازی پوست قبل از آرایش را بدانید

نکات مهم آماده سازی پوست قبل از آرایش را بدانید

آماده سازی پوست قبل از آرایش نکات خاصی وجود دارد که شما باید برای آماده سازی پوست قبل از آرایش به این نکات توجه نمایید؛ چراکه آرایش زمانی می‌تواند یک‌دست برروی پوست خود را نشان دهد که پوست شما زیر سازی مناسبی داشته باشد و یک زیرسازی مناسب صددرصد باید طبق اصول و روش‌های خاصی انجام پذیرد. به همین دلیل توصیه ما به شما عزیزان این است که مراحل خاصی را برای آماده سازی پوست خود قبل از انجام آرا

نکات مراقبت از پوست

نکات مراقبت از پوست

مراقبت از پوست همه خانم ها به داشتن پوستی مانند حریر علاقه دارند لازم به ذکر است که همه خانم ها راه دست آن را بلد نیستند. داشتن پوستی نرم و لطیف بسیار جذابه و یک حس اعتماد به نفس به هر شخص می دهد و مهم تر از آن مراقبت از پوست است همه افراد این موضوع را دوست دارند و میخواهید راه این موضوع را بلد باشند