دانستنی های مو3070۱۴۰۲/۸/۳۰
انجام بالیاژ مو

انجام بالیاژ مو

بالیاژ مو

اگر برای زیبا تر جلوه کردن موهایتان به دنبال راهی هستید بالیاژ مو را برای یک بار هم که شده امتحان کنید.

بالیاژ مو

بالیاژ چیست و چگونه انجام می شود؟

بالیاژ عمل رنگ کردن مو نیست، بلکه ایجاد هایلایت لا به لای موها می باشد. بالیاژ کردن به شما این امکان را می دهد که در مدت زمان کمی موهایتان را بدون استفاده از فویل هایلات کنید. هایلایتی که به وسیله ی فویل انجام می شود به صورت عمیق تری به مو نفوذ می کند و رنگ دهی بیشتری نسبت به بالیاژ دارد. اما بالیاژ هایلایتی مات می باشد که روی موها قرار می گیرد. برای جدا کردن هایلایت ها از نخ به جای فویل استفاده کنید. بالیاژ زمان کمی نسبت به هایلایت با فویل نیاز دارد به همین دلیل کاری است که در منزل هم انجام می شود.

نحوه انجام بالیاژ مو

تفاوت آمبره و بالیاژ در چیست؟

در بالیاژ،  موها به صورت یک دست روشن می شوند اما در آمبره به این صورت نیست. در آمبره ی مو از دو رنگ استفاده می کنند. به بیان دیگر باید گفت بالیاژ روشی برای هایلایت مو می باشد و آمبره روشی برای روشن تر کردن بخش های تیره مو می باشد. آمبره مو در بالای مو تیره و هرچه به سمت پایین تر می رویم روشن تر می شود.

از محبوب ترین انواع بالیاژ، نوع بلوند آن می باشد.  از ویژگی های بالیاژ این است که بر روی تمامی انواع مو انجام می شود اما در گروه راحت ترین کار ها قرار نمی گیرد.

بالیاژ با اینکه روی تمامی موها قابلیت انجام شدن را دارد اما روی موهای لخت بهتر به نظر می رسد، به همین دلیل به خانم هایی که دارای موهایی فر هستند پیشنهاد می شود ابتدا موهای خود را لخت کرده و بعد بالیاژ را روی مو های خود انجام دهند. همچنین به شما عزیزان پیشنهاد می شود قبل از انجام بالیاژ با یک مشاوره رنگ مو مشورت کنید می تواند برای موهایتان مناسب باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تفاوت آمبره و سامبره کلیک نمایید.

تفاوت آمبره و بالیاژ

نکات قبل از بالیاژ

حتما موهای خود را نوک گیری کنید. این عمل را نه قبل از بالیاژ بلکه قبل از هر نوع رنگ مو انجام دهید و برای این کار حدود ۳_۱ سانتی متر از موهای خود را کوتاه کنید این کار باعث می شود موهای آسیب دیده و مرده ی شما از بین برود و رنگی که روی موهایتان میگذارید روی موهای سالم شما قرار داده می شود.

یکی از نکات دیگری که قبل از بالیاژ باید انجام دهید این است که به آرایشگر خود بگویید فرق موی شما به کدام جهت می باشد.

قبل از بالیاژ چه نکاتی را رعایت کنیم؟

نکات بعد از انجام بالیاژ

انجام عمل بالیاژ  احتیاج به تمدید و شارژ کردن دارد و تعداد تمدید آن بستگی به جنس موهای شما دارد، اما فقط جنس مو ملاک نیست به بررسی عوامل دیگر آن می پردازیم:

یکی از عوامل موثر در تعداد دفعات تمدید بالیاژ میزان تعداد دفعات شستن موهایتان در هفته می باشد.

دومین عامل نوع شامپو و نرم کننده ای است که برای شستن موهای خود از آن استفاده می کنید.

سومین علت مقدار استفاده شما از حالت دهنده های مو می باشد.

جهت کسب اطلاعاتی در رابطه با حفاظت از مو کلیک نمایید.

این عوامل به این مسئله منجر می شود که بعضی از افراد هر ۷_۶ ماه یکبار و بعضی ها حتی در سال یک بار احتیاج به تمدید و شارژ موهای خود پیدا می کنند. اگر تصمیم به انجام بالیاژ دارید حتما پیش از آن از تقویت کننده های مو استفاده کنید تا  از آسیب به موهایتان هنگام بالیاژ مو جلوگیری کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با رویاشو همراه باشید.

نظرتان را بنویسید
ماسک مو خانگی

ماسک مو خانگی

ماسک مو خانگی و دست ساز یکی از انواع ماسک هایی است که برای تقویت مو و حتی رشد مو کاربرد دارد.

نکات مراقبت از موهای فر

نکات مراقبت از موهای فر

موی فر یکی از زیباترین انواع مو است که در کنار زیبایی، به مراقبت بیشتری نسبت به دیگر انواع مو احتیاج دارد.

بررسی علل ریزش مو

بررسی علل ریزش مو

ریزش مو در برخی موارد میتواند طبیعی باشد و در برخی موارد مشکلات جسمانی و کمبود ویتامین ها میتواند علل آن باشد. با مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات میتوانید از علت ریزش مو خود اطلاعات کسب کنید.

ترند مو پاییز 2023

ترند مو پاییز 2023

سالیانه شاهد تنوع در ترند مو هستیم؛ اگر به دنبال بروز شدن در زمینه زیبایی مو میباشید آشنایی با ترند مو در پاییز 2023 میتواند همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید.

آشنایی با نکات حفاظت از مو

آشنایی با نکات حفاظت از مو

ﺬﯾﻪ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻧﻘﺸﯽ اﺳﺎﺳﯽ در رﺷﺪ و حفاظت از مو اﯾﻔﺎ ﻣﯿﮑﻨﺪ و وﯾﺘﺎﻣﯿﻦ ھﺎی زﯾﺎدی ﺑﺮای رﺷﺪ ﻣﻮھﺎ ﺿﺮوری اﺳﺖ. اﮔﺮ ﺑﺮای رﺷﺪ و ﺗﻘﻮﯾﺖ ﻣﻮھﺎ از اﻧﻮاع وﯾﺘﺎﻣﯿﻦ اﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﯿﺪ، دو ﯾﺎ ﺳﻪ ﻣﺎه طﻮل ﺧﻮاھﺪ ﮐﺸﯿﺪ ﺗﺎ ﻧﺘﺎﯾﺞ آن را ﻣﺸﺎھﺪه ﮐﻨﯿﺪ. اﯾﻦ ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻌﻨﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺻﺒﻮر ﺑﺎﺷﯿﺪ