بدانیم راجع به تفاوت آمبره و سامبره

تفاوت آمبره و سامبره

اگر شما هم به دنبال زیبایی موهای خود و تنوع در رنگ آن هستید احتمالا این سوال برایتان پیش آمده باشد که آمبره چیست؟ سامبره چیست؟ تفاوت آمبره و سامبره چیست؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

هم آمبره و هم سامبره به معنای تغییر در درجه روشنایی موها به طور نامحسوسی می باشند. در واقع هر دوی این تکنیک ها زیر مجموعه بالیاژ مو می باشند.

تفاوت آمبره و سامبره

آمبره مو چیست؟

آمبره مو از محبوب ترین متد های رنگ کردن مو است که از زیرمجموعه های بالیاژ مو می باشد. در این روش، پایین موها روشن ‌تر می‌شود و موها ظاهری دورنگ پیدا می‌کنن. به عبارتی موها از ریشه تیره می باشد و هرچه به سمت پایین می رود رنگ آن روشن تر می شود. این تغییر به حدی نا محسوس می باشد که نمی توان مرزی برای تغییر رنگ آن در نظر گرفت.  برای ایجاد چنین حالتی، باید قسمت پایینی را به حالت دکلره و یا بی رنگ در آورد و سپس آن ها را همراه با رنگ مو دلخواه خود رنگ نمود.

یک تفاوت آمبره و سامبره این می باشد که در تکنیک آمبره مو، روشنی ها و خط های دکلره بسیار منظم تر از سامبره مو می باشد.

تفاوت آمبره و سامبره

سامبره مو چیست؟

سامبره مو روشی به نسبت جدیدتر از آمبره مو بشمار می رود و ترکیبی از دو تکنیک بالیاژ و آمبره می باشد. در این روش هم همانند روش آمبره، موها از رنگ تیره در ریشه شروع شده و هر چه به ساقه می رسد رنگ روشن تری به خود می گیرد. دیگر تفاوت آمبره و سامبره این می باشد که در سامبره تغییر رنگ با ملایمت بیشتری انجام می پذیرد.

همچنین در تفاوت آمبره و سامبره مو می توان به این موضوع شاره نمود که در سامبره مو قسمت های دلخواهی مو انتخاب می شوند و نسبت به آمبره مو از نظم کمتری برخوردار بوده و الگوی منظم آمبره مو را دارا نمی باشد.

جهت مطالعه نکات حفاظت از مو کلیک نمایید.

تفاوت آمبره و سامبره

بالیاژ مو چیست؟

بالیاژ یکی از انواع تکنیک های رنگ کردن مو می باشد. به این صورت که این تکنیک آزادانه بوده و با فویل انجام نمی شود. با وجود تفاوت آمبره و سامبره مو، این شباهت میان آن ها وجود دارد که هر دو با توجه به تکنیک بالیاژ بر روی مو ها انجام می پذیرند.

آرایشگران فرانسوی روش بالیاژ مو را در دهه شصت میلادی ابداع کردند. مزیت این تکنیک رنگ کردن نسبت به دیگر روش های رنگ مو این می باشد که تغییری با  رشد کردن موها و بیرون زدن و بلند شدن ریشه ها در ظاهر موهای شما ایجاد نمی شود و نیازی به ریشه گیری آن نمی باشد. از این رو برای آمبره و سامبره مو بسیار مناسب می باشد.

تفاوت آمبره و سامبره

نکاتی درباره آمبره و سامبره کردن مو

با وجود تفاوت آمبره و سامبره مو، این دو تکنیک دارای شباهت های بسیاری می باشند. از این رو دارای نکات مشترکی می باشند که باید به آن ها توجه نمود:

  • آمبره و یا سامبره کردن مو از ترکیب 3 رنگ و یا بیشتر تشکیل می گردد.
  • زیبایی آمبره و سامبره مو به همخوانی رنگ های ترکیبی آن بستگی دارد از این رو در انتخاب رنگ ها بسیار دقت کنید.
  • در این تکنیک های آمبره و سامبره مو شما قادر هستید تا همزمان چندین رنگ مختلف اعم از رنگ های سرد و گرم را روی موهای خود بگذارید .
  • این روش های رنگ مو برای خانم هایی که تصمیم به تغیر رنگ نیمه دوم موهای خود دارند، انتخاب بسیار مناسبی می باشد.

جهت یافتن برترین سالن های زیبایی در تمامی مناطق تهران به وبسایت رویاشو مراجعه نمایید.

 

نظرات

  • نظرات اشتراک شده اند