آشنایی با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست است که با استفاده از دستگاه های زیادی انجام می شود با استفاده از این دستگاه ها می توان کانال های زیادی روی سطح پوست در ناحیه اپیدرم و قسمت فوقانی درم پوست ایجاد کرد که باعث لایه برداری سطحیو همینطور باعث تحریک کلاژن سازی در لایه ی میانی پوست می شود.

کاربرد های زیاد میکرونیدلینگ

درمان منافذ باز پوست یکی از اصلی ترین ویژگی های آن است.میکرونیدلینگ همینطور باعث بهبودی آثارهای آکنه ،سوختگی یا جراحی انجام شد می شود. میکرونیدلینگ همینطور باعث درمان ترک های ناشی از چاقی یا بارداری که به دلیل چاقی،لاغری و یا حاملگی فشار شدیدی به پوست وارد می شود و باعث به وجود آمدن ترک پوستی می شود، با استفاده از میکرونیدلینگ می توان تا حد زیادی این حالت پوست را بهبود بخشید.

میکرونیدلینگ صورت باعث درمان جای جوش و آکنه هم می شود برای از بین بردن جای جوش باید از روش ترمیم سازی استفاده کرد که میکرونیدلینگ این کار را انجام می دهد. میکرونیدلینگ را می توان در نقاط حساس پوست مانند بینی، گردن، دور چشم و …نیز استفاده کرد. میکرونیدلینگ نسبت به روش های جوانسازی دیگر کم هزینه تر است و همینطور برای هر رنگ پوستی انجام پذیر است.میکرونیدلینگ برای درمان ریزش مو و کمک برای رشد مجدد موها و همینطور برای رشد ابرو هم استفاده می شود. میکرونیدلینگ برای رفع خط خنده هم استفاده می شود.

میکرونیدلینگ

روش های انجام کار میکرونیدلینگ به چه صورت است؟

در ابتدای کار پوست ناحیه موردنظر را تمیز و ضدعفونی می کنیم، سپس به دلیل کار با سوزن که ممکن است تا حدی دردناک باشد از بی حسی موضعی روی سطح پوست استفاده می شود .در هنگام میکرونیدلینگ هر چند وقت یکبار مایعی با استفاده از سرنگ روی سطح پوست ریخته می شود که این مایع با توجه به نیاز پوست و تشخیص پزشک می تواند مختلف باشد .

این مایع می تواند مزوتراپی ، انواع ویتامین ها ، اسید هیالورونیک و یا کیوتن و سایر املاحی که برای جوانسازی پوست ، ضد چروک ، روشن کننده پوست و مواد مغذی دیگر باشد که با توجه به ضایعه ای که می خواهیم درمان کنیم انتخاب می شود و همراه با میکرونیدلینگ می توان استفاده کرد که به این روش external usa گفته می شود.بنابراین علاوه بر میکرونیدلینگ که خودش روش موثری برای جوانسازی پوست می باشد .

این موادی هم که روی سطح پوست ریخته می شود میتواند مکمل کار ما باشد فشار دست برای میکرونیدلینگ باید خیلی ملایم باشد.میزان نفوذ سوزن باید کنترل شده باشد،با توجه به نوع ضایعه ای که می خواهیم درمان کنیم ،میزان ورود سوزن و تعداد تکرار کار (چرخش کارتریج روی سطح پوست) متغییر است. اگر ضایعات سطحی باشد و روی ناحیه صورت باشد طبیعتا باید با درجات ملایم تر کار انجام شود .و اگر ضایعات و اسکار ها عمیق تر باشند طبیعتا عمق نفوذ سوزن هم باید بیشتر باشد.

تکرار جلسه های میکرونیدلینگ

تکرار کار در هر جلسه تا حدی ادامه پیدا می کند که حالت قرمزی و تورم و حالت خونریزی کمی را روی سطح پوست داشته باشیم. شتاب حرکت دست باید آهسته باشد و کارتریج را نباید به سرعت حرکت دهیم تا نقاط مختلف پوست به طور یکنواخت بهبود پیدا کنند.این روش درمانی یک روش تقربیا تهاجمی است و برای اینکار حتما باید آموزش های لازم گذرانده شده باشد و حتما توسط پزشک انجام شود .

در میکرونیدلینگ لایه برداری روی ناحیه اپیدرم نیز انجام می شود بنابراین بعد از التیام ، پوسته ریزی داریم . نفوذ سوزن های کارتریج به داخل قسمت درم پوست باعث تحریک پوست و تولید کلاژن می شود. در پایان کار نیز پزشک کرم محافظ زینک را روی سطح پوست قرار می دهد . بعد از گذشت 5 روز می توانید از دارو های موضعی که پزشک برای رفع لک ،تیرگی ،روشن کننده پوست و ضد چروک برای شما تجویز کردند استفاده نمائید.

رویاشو

وب سایت رویاشو به شما کمک می کند که بهترین و مجرب ترین مراکز زیبایی منطقه خود را به راحتی انتخاب کنید و به این مراکز مراجعه کنید.