راه هایی برای درمان منافذ باز پوستی

درمان منافذ باز پوستی

بسیاری از افراد این مسئله را دارند که از منافذ باز پوستی (پوست پرتقالی) خود شکایت دارند و هر راهی را امتحان می‌کنید، از شر این پوست پرتقالی رها نمی‌شوید.اگر قسمت‌هایی از پوست شما پرتقالی است، حتماً دقت کردید که این منافذ باز گاهی بیشتر به چشم می‌آیند و بزرگتر دیده می‌شوند. بدتر اینکه، با آرایش هم از شر این منافذ باز خلاص نمی‌شوید. شاید به طور کامل، از شر این منافذ رها نشوید. اما، خوشبختانه می‌توانید کاری کنید که کوچکتر شوند.برای از بین بردن و درمان منافذ باز پوستی می توانید به سالن های زیبایی مراجعه کنید.

همچنین بخوانید درباره: نکات مراقبت از پوست

درمان منافذ باز پوستی

علت باز شدن منافذ پوست چیست؟

برای پاسخ به چگونگی درمان منافذ باز پوستی ، ابتدا، باید کمی در مورد ساختمان مو بدانید. به شکل روبه‌رو نگاه کنید: هر تار مو از درون ساختاری به نام فولیکول رشد خود را آغاز می‌کند. جالب اینکه، روی سطح پوست برای هر فولیکول مو منفذی وجود دارد تا موها بتوانند از پوست خارج شوند.
پوست ما، جز در قسمت کف دست‎ و پا، با موهای ظریفی پوشیده شده است. برای همین سرتاسر پوست ما دارای منافذ است.

حال این منافذ چرا گاهی بزرگ تر یا به اصطلاح باز می‌شوند؟

اگر دوباره به تصویر نگاه کنید، غده‌ی چربی پوست یا غده‌ی سباسه (قسمت زرد رنگ کنار تار مو) را می‌بینید. این غده، چربی تولید می‌کند. چربی‌های تولیدی غده‌ی سباسه، فولیکول مو را پر می‌کنند و به سطح پوست می‌رسند.

درمان منافذ باز پوستی

چه عواملی باعث باز شدن منافذ پوست می شود؟

افزایش چربی پوست (سبوم):

اگر پوست شما چرب باشد، غدد چربی پوست شما، چربی زیادی تولید می‌کند. فعالیت غدد سباسه هر فرد به ژنتیک و اندازه منافذ بستگی دارد.

کم شدن خاصیت کشسانی پوست اطراف منافذ:

اگر پوست قابلیت ارتجاع پذیری کمتری داشته باشد، این پدیده رخ می‌دهد. در این حالت منافذ پوست بزرگتر به نظر می‌رسند.

بزرگ شدن حجم فولیکول مو:

وقتی منافذ پوست بسته شوند، حجم فولیکول بزرگتر می‌شود.

چه چیزهایی منافذ پوست را مسدود می کنند؟

وقتی چربی در منافذ پوست ما جمع ‌شود و با آلودگی و لوازم آرایش روی پوست ترکیب ‌شود، منافذ مسدود می‌شوند. در نتیجه، منافذ پوست کشیده می‌شوند و بزرگتر به چشم می‌آیند. البته،توجه داشته باشید اگر منافذ پوست مسدود شوند، ممکن است پوست ما جوش بزند. بنابراین هدف ما کوچک کردن منافذ باز است و نه بستن کامل آنه

درمان منافذ باز

چند راه برای بستن منافذ باز پوستی :

  • فقط از محصولات آرایشی و بهداشتی غیرکمدوژنیک (NON-COMEDOGENIC) استفاده کنید.

یکی از عوامل مهم در برای درمان منافذ باز پوستی عددم استفاده از این گونه لوازم های آرایشی است،کلمه ی «غیرکمدوژنیک» به این معناست که این محصولات منافذ پوست را مسدود نمی‌کنند. همان طور که قبلاً گفتیم وقتی منافذ پوست بسته شوند، بزرگتر دیده می‌شوند و بیشتر به چشم می‌آیند. پس، برای اینکه منافذ پوست شما مسدود نشوند، روی همه‌ی محصولاتی که برای صورت خود استفاده می‌کنید، به دنبال این عبارت‌ها بگردید

غیر کمدوژنیک (non-comedogenic)
فاقد چربی (oil free)
منافذ را مسدود نمی‌کند (Won’t clog pores)
اگر محصولی هیچ یک از این موارد را نداشت، از آن استفاده نکنید.

  • لایه‌برداری را فراموش نکنید.

یکی از مهمترین راه های درمان منافذ باز پوستی لایه برداری است، اگر پوست چربی دارید، باید هفته‌ای یک یا دو بار لایه‌برداری کنید. لایه‌برداری کمک می‌کند تا آلودگی هایی مانند گرد ‌و خاک، سلول‌های مرده پوست و چربی اضافی از منافذ پوست حذف شوند. در نتیجه، منافذ پوست مسدود نشده و کوچکتر دیده می شوند.البته، نباید بیشتر از دو بار در هفته پوست را لایه‌برداری کنید. لایه‌برداری بیش از اندازه، پوست را خشک می‌کند.

جهت کسب اطلاعات در رابطه با لیفت صورت کلیک نمایید.

لایه برداری
  • پاک سازی پوست

راه دیگری که وجود دارد برای درمان منافذ باز پوستی ، سالم ماندن پوست و اسیب دیدگی کمتر حتما باید از روش های پاک سازی پوست استفاده کنید که راه های مختلفی دارد و روش هایی دارد که همه را برای شما انجام می دهند برای نتیجه گیری بهتر.

برای انجام کارهای پاک سازی، لایه برداری و…. در پیشرفته ترین کلینیک های زیبایی به رویا شو مراجعه کنید

نظرات

  • نظرات اشتراک شده اند

  • Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/royashoc/domains/royasho.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

    Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/royashoc/domains/royasho.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373